Цілющі властивості нашої води

Серед різноманіття термальних рекреаційних закладів Закарпаття в Ужгородській курортно-рекреаційній зоні  важливе місце займає термально-рекреаційний комплекс “Гармонія”, який функціонує на базі унікальної термальної МВ (св. № 1-ПБК)  в с. Минай.

 За фізико-хімічним складом термальна вода цього комплексу є вуглекислою борвміщуючою кремнієвою високомінералізованою гідрокарбонатно-хлоридною натрієвою водою.

            На сьогодні доведено, що бальнеотерапія з використанням МВ даного типу ефективна не тільки для оздоровлення і профілактики захворювань, але і може використовуватись в комплексі лікування в першу чергу хвороб опорно-рухового апарату, шкірних хвороб, захворювань серцево-судинної і дихальної систем, а також при хворобах сечостатевої та ендокринної систем.

            Для відвідувачів термальних басейнів і медичного центру «Гармонія» є також можливість питного застосування МВ у розведенні, яке здійснює сечогінний і жовчогінний ефекти дії, підвищує секрецію підшлункової залози та шлунку і є ефективним при багатьох захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

            Всім відомо, що в основі збереження оптимального рівня здоров’я лежить принцип профілактики, і цьому в значній мірі сприяють методи бальнеотерапії, які проводяться в термально-рекреаційному комплексі Гармонія“, як наприклад, мінеральні ванни, кінезіотерапія в умовах термальних басейнів, горизонтальна витяжка хребта, підводна вертикальна витяжка хребта та інші бальнеотерапевтичні процедури, які мають велике значення для підвищення рівня здоров’я та якості життя відвідувачів.

            Треба зазначити, що механізм дії унікальної Минайської термальної МВ пов’язаний з комплексними ефектами впливу на організм людини, так зокрема кремній у складі кремнистої кислоти бере участь в обміні жирів і кісткової тканини, утворенні колагену, еластину, пригнічує процеси перекисного окислення ліпідів, має значення в профілактиці атеросклерозу. Оптимальний вміст кремнієвої кислоти дає цій термальній воді здатність тонізувати, очищувати шкіру, забезпечує оптимальний тургор шкіри та зберігає її молодість.

            Бор у складі ортоборної кислоти бере участь в обміні вуглеводів і жирів, причому відомо, що дефіцит мікронутрієнта бору призводить до розвитку цукрового діабету, остеопорозу, раннього клімаксу та інших гормональних порушень репродуктивної сфери.

            Гідрокарбонати здійснюють протизапальний, жовчогінний ефекти дії, хлориди посилюють перистальтику шлунково-кишкового тракту, стимулюють виділення шлункового соку і секрету підшлункової залози, позитивно діють при нейроциркуляторній дистонії за гіпо- та гіпертензивним типом, покращують функціональний стан центральної нервової системи і гемодинаміки, здійснюють протизапальний, десенсибілізуючий та болезаспокійливий ефекти дії.

            Також унікальність цієї термальної мінеральної води полягає в особливостях її газового складу – як правило кремнисті терми є азотно-метановими за газовим складом, а МВ термально-рекреаційного комплексу «Гармонія» за газовим складом є кондиційною за вмістом вуглекислоти – 1,0 і більше г/л, тобто є вуглекислою, що в цілому посилює місцеві, гуморальні  та рефлекторні ефекти її зовнішнього і внутрішнього застосування.

            Отже саме наявність вуглекислоти, кремнієвої кислоти, бору, натрія, калія, хлоридів, гідрокарбонатів, невелика кількість магнію і сульфатів, загальна мінералізація в межах 20г/л та оптимальна температура надають цій термальній мінеральній воді цілющі властивості і сприяють гарному самопочуттю, релаксації, збереженню молодості, покращенню якості життя та одужанню відвідувачів термального комплексу Гармонія .